Archos Citee Connect - elektryczna hulajnoga z Androidem

Archos Citee Connect – elektryczna hulajnoga z Androidem

Archos Citee Connect to elektryczna hulajnoga, która wyposażona jest w komputer pokładowy z systemem Android. Dzięki temu mamy do dyspozycji dostęp do wielu aplikacji mobilnych, ułatwiających poruszanie się w terenie.

Pojazd posiada koła o średnicy 8,5 cala, waży 13 kg i ma udźwig do 100 kg. Jest w stanie przejechać od 18 do 22 km na jednym ładowaniu, rozpędzając się do maksymalnej prędkości 25 km/h. Czas ładowania baterii wynosi od 2 do 3 godzin. Hulajnoga skonstruowana jest w oparciu o aluminiową ramę, którą można swobodnie złożyć. Koła są odporne na przebicie i wykazują dużą wytrzymałość na ścieranie. E-pojazd jest wyposażony w mechanizm częściowego odzyskiwania energii podczas hamowania, sterowaną elektronicznie blokadę parkingową i w pełni funkcjonalną nawigację z modułem GPS.

W kierownicy hulajnogi został zainstalowany panel kontrolny z dotykowym, 5-calowym ekranem IPS o jasności 350 nitów, za pomocą którego można obsługiwać go nawet w pełnym słońcu. Wyświetlacz zabezpiecza przed uszkodzeniem szkło Gorilla Glass, natomiast podzespoły ukryte są w wodoodpornej obudowie, której nie straszne żadne warunki atmosferyczne. Panel pracuje pod kontrolą najnowszej edycji systemu Google – Android 8.0 Oreo.

Elektryczne hulajnogi z serii ARCHOS Citee zadebiutują na targach MWC 2018 w Barcelonie. ARCHOS Citee Connect z Androidem ma trafić do sprzedaży latem, jego orientacyjna cena ma wynieść 499,99 Euro.