Asus VivoStick, czyli komputer w skali mini

Asus VivoStick, czyli komputer w skali mini

VivoStick to niewielkich rozmiarów komputer, który podłączony do monitora czy telewizora, działa jak w pełni funkcjonalny PC. Produkt Asusa wyposażony jest w procesor Intel Atom z 2GB RAM i 32GB miejsca na dysku, a także w Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4,1, porty USB 3.0 i USB 2.0, audio jack i wewnętrzny wentylator, który chroni konstrukcję przed przegrzaniem. Jego niewielkie rozmiary (135 x 36 x 16,5 mm) sprawiają, że można go schować, choćby w torebce i zabrać ze sobą na wakacje.

VivoStick udostępnia wszystkie możliwości komputera PC w dowolnym miejscu w domu, dzięki czemu jego użytkownicy mogą wygodnie wykonywać swoją pracę, strumieniować filmy HD czy rozmawiać ze swoją rodziną i przyjaciółmi przez media społecznościowe na ekranie telewizora. Można go również podłączyć do projektora, żeby wyświetlić ważną prezentację, bądź ulubiony film. Ponadto urządzenie to idealnie sprawdzi się jako zamiennik laptopa na wakacjach, można podłączyć go do hotelowego telewizora i oglądać filmy na YouTube, Netflix lub Amazon Prime.

Użytkownicy mogą kontrolować VivoStick za pomocą smartfonów albo tabletów wyposażonych w aplikację ASUS VivoRemote, która umożliwia funkcję bezprzewodowej myszy lub klawiatury, szybkie skróty do menu startowego systemu, jak również odtwarzanie zawartości multimedialnej oraz kontrolę głośności. VivoRemote Center grupuje najczęściej używane aplikacje w jednym folderze, zaś użytkownicy mogą dodatkowo tworzyć swoje skategoryzowane foldery i skróty, by z łatwością otwierać pliki i wykonywać zadania.

Komputer ASUS VivoStick będzie w sprzedaży w Polsce w pierwszej połowie sierpnia w cenie około 649 zł.