Plastry i żel do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn

Plastry i żel do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn

Marka Sutricon przedstawia kosmetyki do pielęgnacji blizn. Plastry silikonowe i żel silikonowy potrafią poprawić wygląd nawet dojrzałych zmian skórnych, powstałych przed wieloma laty.

Plastry stosuje się w leczeniu większych blizn i na płaskich powierzchniach ciała, takich jak: blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, po cięciu cesarskim, pourazowe, przy nieprawidłowym bliznowaceniu. Można je stosować zarówno na blizny świeże, jak i dojrzałe. Ich działanie polega na poprawie wyglądu i elastyczności blizn, redukują też dyskomfort w postaci bólu, swędzenia, czy uczucia ciągnięcia skóry. W składzie plastrów znajduje się silikon, który niezwykle skutecznie radzi sobie z bliznami. Wygodne stosowanie to ich kolejna zaleta, są ultra-cienkie i przezroczyste (zapewniają dyskrecję), elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do kształtów ciała. Plastry można przyciąć do wielkości blizny, a ich wielokrotne aplikowanie za sprawą doskonałej przyczepności, nie sprawia żadnego problemu.

Natomiast żel silikonowy Sutricon nadaje się do stosowania w pielęgnacji blizn mniejszych, znajdujących się na otwartych powierzchniach skóry (twarz, dłonie) lub na zgięciach (np. łokieć, kolano itp.), a więc: blizn potrądzikowych, po wycięciu znamienia, pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, przerostowych, keloidów (bliznowców), rozstępów. Najlepsze efekty można uzyskać przez nakładanie żelu połączone z masażem blizn. Jego dużą zaletą jest konsystencja, która nie pozostawia tłustego filmu, dzięki czemu wygodnie masuje się blizny. Co więcej, pozostawia on skórę jedwabiście gładką w dotyku i matową (efekty silky).

Oba produkty mają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn i są polecane przez ginekologów dla kobiet po cesarskim cięciu. Ich cena to ok 100 zł za plastry (5 plastrów o wymiarach 5×30 cm) i ok 35 zł za żel o pojemności 15 ml.