Inteligentna opaska fitness z wbudowanym sensorem EKG

Inteligentna opaska fitness z wbudowanym sensorem EKG

Na rynku pojawiła się nowa opaska fitness, która wykorzystuje technologię rodem z NASA. Opaska ta ma wbudowany sensor EKG, umożliwiający uzyskanie pomiaru tak dokładnego, jak na sprzęcie medycznym. Poza tym jest w stanie przeprowadzić analizę ANS, czyli metabolicznego wieku organizmu, zaaplikować nam trening oddechu i całodobowo monitorować naszą aktywność fizyczną.

Opaska MiVia Essential 350 marki MiVia, monitoruje nasz stan zdrowia na bieżąco i bez większego wysiłku. Może pracować bez przerwy przez co najmniej 5 dni. Sensor EKG pobiera niewielkie ilości prądu, działa na zasadzie przewodzenia impulsu elektrycznego przez ciało. Urządzenie można połączyć za pomocą Bluetooth ze smartfonem i w dedykowanej aplikacji uzyskać stan informacji o swoim organizmie, kontrolować stres i regulować oddech.

Często jesteśmy pochłonięci codziennymi obowiązkami i zapominamy o przerwach na odpoczynek, które są niezbędne do odbudowania naszej życiowej energii. Elektroniczna obroża służy nam jak osobisty doradca, zapobiegający przemęczeniu i dbający o nasz organizm. Jest również niezwykle pomocna w trakcie treningu, dzięki niej możemy lepiej dostosowywać ćwiczenia do swoich możliwości i unikać efektu wycieńczenia.